top of page

РОЗДІЛ ЕНДОДОНТІЯ

Медико-технологічні документи

Стандарти та протоколи ендодонтичного лікування. Розробка медико-технологічних документів.

 

В теперішній час в системі охорони здоров'я України відбувається важлива подія - це побудова якісно нової системи стандартизації медичної допомоги на основі використання методики з розробки клінічних настанов, медичних стандартів, уніфікованих клінічних протоколів та локальних протоколів медичної допомоги на засадах доказової медицини. Медико-технологічні документи розробляються мультидисціплінарними групами (представники всіх зацікавлених спеціальностей) – і це важливий методичний підхід, що застосовується у всьому світі. Клінічні протоколи медичної допомоги та медичні стандарти розробляються на принципах доказової медицини та спрямовані на виконання Наказу МОЗ України від 28.09.2012 №751 «Про створення та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги в системі Міністерства охорони здоров’я України», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2012 року.         Враховуючи недосконалість уніфікованого галузевого протоколу з терапевтичної стоматології, який був створений, згідно Наказу МОЗ №566 від 23.11.2004р. в якому є розділ ендодонтичного лікування дорослого населення і який не змінювався протягом більше 10-ти років і морально застарів – його необхідно переробити.

Уніфікований протокол лікування входить у комплексне поняття або термін «стандарти лікування», або медичні стандарти, також на основі цього протоколу розробляються і інші важливі документи, а саме:

 

- локальний протокол лікування для усіх ЗОЗ будь-якої форми власності;

- маршрути пацієнта;

- критерії якості надання медичної допомоги.

 

Оскільки за останніх 10 років медична наука претерпіла суттєвих змін, уніфікований протокол 2004р. треба обовязково змінити.У звязку з цим я пропоную зробити наступні кроки:

 

  • Створити робочу групу.

  • Створити нові уніфіковані протоколи ендодонтичного лікування в розділі «терапевтична стоматологія» (тимчасово, поки не буде створена окрема спеціальність – ендодонтія).

  • Взяти за основу протоколи надання ендодонтичної допомоги американської та європейської АЕ і адаптувати їх до наших умов.

  • Створити спеціальний розділ на сайті АСУ для викладки нормативних та методичних матеріалів для створення протоколів.

  • Створити на сайті АСУ розділ – громадське обговорення проектів документів і якнайширше популяризувати його.

  • Розробити новий табель оснащення кабінету де проводиться ендодонтичне лікування, ліквідувати старий (Наказ №158), оскільки він не витримує критики.

  • Провести громадське обговорення цих документів на протізі до 2-х місяців.

  • Готвий документ перенаправити в Державний експертний центр МОЗ України для затвердження.

 

Автор тексту: Тарас Городецький

ЕНДОДОНТІЯ

УНІФІКОВАНІ ПРОТОКОЛИ
ЛОКАЛЬНІ ПРОТОКОЛИ
МАРШРУТИ ПАЦІЄНТА
КРИТЕРІЇ ЯКОСТІ ЛІКУВАННЯ

ІНШІ РОЗДІЛИ

ІМПЛАНТОЛОГІЯ
bottom of page