top of page

Глобальна стратегія гігієни ротової порожнини


На 75-ї сесії Всесвітньої асамблеї ВООЗ (WHA75), що відбулася на цьому тижні, офіційно погоджено Глобальну стратегію гігієни ротової порожнини. Цей документ підкреслює роль стоматологічної допомоги в здоров’ї людини.

За оцінками експертів, в усьому світі зареєстровано понад 3,5 мільярда випадків захворювань порожнини рота та інших захворювань порожнини рота (2017 р.), більшість із яких можна запобігти.

  • Протягом останніх трьох десятиліть сукупна глобальна поширеність карієсу (карієсу), захворювань пародонту (ясен) та втрати зубів залишилася не змінною на рівні 45%, що вище, ніж поширеність будь-якого іншого неінфекційного захворювання.

  • Рак губи та ротової порожнини разом займає шістнадцяте місце за поширеністю у всьому світі з понад 375 000 нових випадків і майже 180 000 смертей у 2020 році. Найбільш поширені черепно-лицеві вроджені дефекти мають глобальну поширеність приблизно 1 на 1000–1500 пологів із широкою варіацією в різних дослідженнях і популяціях.

  • Травматичні ушкодження зубів, за оцінками, мають глобальне поширеність 23% для молочних зубів і 15% для постійних зубів, що вражає понад 1 мільярд людей.Детальна інформація за посиланням:

Comentarios


Останні публікації
Архів
Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
bottom of page