До Міжнародного Дня стоматологів! Традиційні зустрічі стоматологів за організації ГО «Асоціація стоматологів України».«СУЧАСНІ МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ОСНОВНИХ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ»
7 лютого 2025 року за організації ГО «Асоціація стоматологів України» проведено освітній захід «СУЧАСНІ МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ОСНОВНИХ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ», в рамках якого вітчизняні вчені, освітяни і лікарі мали можливість привітати стоматологічну спільноту з Міжнародним днем стоматолога!
6 років тому Асоціацією стоматологів України було започатковано проведення освітніх заходів до Міжнародного дня стоматолога.
В переддень професійного свята Асоціація стоматологів України зібрала стоматологів для обговорення важливих питань, що так хвилюють стоматологів.
В першій частини наукової програми обговорювали питання, з якими найчастіше зіштовхуються лікарі стоматологи, а саме захворювання твердих тканин зубів: класифікація, діагностика, диференційна діагностика та лікування. В лекції професора Ірини Мазур представлено сучасну класифікацію і причини утворення некаріозних уражень твердих тканин зубів. Сучасні підходи до лікування каріозних й некаріозних уражень твердих тканин зуба обговорили в рамках лекції професора Ірини Трубки.
Дискусія з питань уражень твердих тканин зубів розгорнулася і в чаті! Тож організатор додатково представили статті з питання некаріозних уражень, опубліковані у фахових виданнях.
Формування гармонійної стоматогнатичної системи є важливою складовою досягнення оптимального здоров’я ротової порожнини, тож в рамках лекції професора Костянтина Лихоти обговорили питання профілактики та лікування дистальної оклюзій у дітей в період зростання.
В період діє воєнного часу все більше пацієнтів звертаються до стоматологів із захворюваннями слизової оболонки ротової порожнини. Про особливості ведення пацієнтів з хворобами слизової оболонки обговорювали в рамках лекції професора Наталії Гасюк.
Питання довготривалого шинування рухомих зубів при проведенні стоматологічної реабілітації обговорювали в доповіді к.мед.н. Мар’яни Слободяник–Коломоєць.
Відтермінована стоматологічна допомога підвищує ризик розвитку ускладненого карієсу, що асоціюється у пацієнтів із одонтогенним болем. В розгорнутій дискусії доцент Наталія Юнакова та доцент Валерій Камінський обговорили питання диференційної діагностики, алгоритмів консервативних і хірургічних методів лікування гранулематозного періодонтиту, кіст.
В рамках юридичної академії стоматологів дискутували про нововведення в систему БПР, і про оформлення освітнього портфоліо. В своїй доповіді Олександр Вахненко висвітлив, як плюси, так і мінуси відтермінованої атестації лікарів на період дії воєнного стану.
Додатково до освітнього заходу проведено сателітний симпозіум, в рамках якого обговорювали питання про роль індивідуальної гігієни ротової порожнини для досягнення оптимального здоров’я рота (професор Оксана Дєньга). Про особливості стоматологічної лікувально-профілактичної допомоги населенню старших вікових груп йшлось у доповіді доцента Елли Павленко.
Завдячуючи модерації к.мед.н. Світлани Хлєбас восьмигодинний освітній захід пройшов на одному подиху, активна дискусія, відповіді на питання лікарів, традиційні подарунки учасникам від Асоціації стоматологів України!
До освітнього заходу долучилися і магістри, адже формування клінічного мислення має бути ще на етапі додипломної підготовки майбутніх стоматологів!
Стоматологи мають і творчий талант! З музичним привітанням для стоматологів виступила наша колега Наталія Крівець.
З нагоди професійного свята Асоціація стоматологів України вітає лікарів України з професійним святом! Бажаємо Вам і вашим родинам міцного здоров`я, сімейного благополуччя, щастя і радості, успіхів та професійного зростання. Сили духу, терпіння та Божого благословення у всіх починаннях та здійснення творчих задумів!
Щиро дякую команді експертів за науковий і практичний підхід у викладенні матеріалу!
Багато років науково-педагогічні працівники НУОЗ України імені П.Л.Шупика працюють задля поліпшення якості надання стоматологічної допомоги шляхом проведення освітніх заходів!
За лаштунками освітнього заходу також триває обговорення нових тем для майбутніх конгресів!
Тема каріозних і некаріозних уражень твердих тканин зубів зацікавила магістрів. І разом з професором Наталією Гасюк студенти 5 курсу Тернопільського національного медичного університету імені І.Я.Горбачевського доєдналися до професійного обговорення важливих тем стоматології!
Comments