top of page

Зустріч представників ГО "АСУ" з керівництвом Національної служби здоров'я України


28.02.2021р. за ініціативи ГО «Асоціація стоматологів України» відбулася зустріч з керівництвом Національної служби здоров'я України. АСУ представляли віце-президент Вахненко О.М., голова Київського обласного осередку АСУ Скульська С.В. та заступник директора КНП «Київська стоматологія», член АСУ Канєвська В.Ю. Зі сторони НСЗУ – т.в.о. Голови Віленський А.Б., голови департаментів та голови регіональних департаментів.


На зустрічі обговорювались проблеми складу та змісту пакету медичних стоматологічних послуг програми медичних гарантій 2021 року, недоліки фінансування комунальних неприбуткових закладів стоматологічного профілю, питання співробітництва АСУ з НСЗУ. Були представлені конкретні приклади проблем в роботі окремих КНП в рамках договорів з НСЗУ.


Зі сторони НСЗУ було відзначено, що пакет стоматологічних послуг є, серед інших, в пріоритеті програми медичних гарантій, але потребує удосконалення та подальшого розвитку. В 2021 році стоматологічні послуги виділені в окремий пакет програми, фінансування цього напрямку збільшено на 37%. В той же час, кошти НСЗУ складають лише 25% в структурі доходів КНП стоматологічного профілю. Решта – доходи від платних послуг та кошти місцевих бюджетів. Звернено увагу на важливість та необхідність електронного обліку наданих стоматологічних послуг, який є єдиним критерієм фінансування за договорами з НСУ.


Окрім того, загострено увагу на значні труднощі по розрахунку вартості та складу пакету стоматологічних послуг програми медичних гарантій через відсутність адекватних стандартів та протоколів медичної стоматологічної допомоги. Зверталась увага на необхідність прискорення роботи над новими стандартами та протоколами через те, що з 1 вересня 2021 року всі діючі документи цього напрямку втрачають силу.


З обох сторін було висловлена думка щодо корисності та необхідності таких зустрічей, обміну інформацією та діалогу зі стоматологічною спільнотою. Висловлена надія в здійсненні регулярного спілкування в рамках стоматологічних конгресів, конференцій, фахових шкіл тощо. АСУ готова до співпраці по удосконаленню пакету стоматологічних послуг програми медичних гарантій, вирішенню нагальних проблем у взаємодії КНП стоматологічного профілю з НСЗУ.


Висловлюємо слова вдячності від стоматологічної спільноти за конструктивний діалог та напрацювання на подальшу співпрацю пану Віленському А.Б.


Заплановано зустріч керівників комунальних закладів стоматологічного профілю з керівництвом НСЗУ наприкінці травня. Тож просимо долучитися та надати свої пропозиції до Асоціації стоматологів України.


Секретаріат ГО «Асоціація стоматологів України».

Comentarios


Останні публікації
Архів
Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
bottom of page