top of page

ПАМ’ЯТІ СПОДВИЖНИКА УКРАЇНСЬКОЇ СТОМАТОЛОГІЇ ‒ ПРОФЕСОРА КУХТИ СТЕПАНА ЙОСИФОВИЧАУ літописі української стоматології гідне місце належить професору Степану Йосифовичу Кухті, який упродовж 40 років поєднував наукову, лікувальну, адміністративну роботу з педагогічною діяльністю. На державних і громадський посадах він працював самовіддано, вкладаючи душу в кожну справу. Природні здібності, ерудиція, організаторський талант зумовлювали його високий авторитет серед стоматологів як Галичини, так і всієї України.

Народився С.Й. Кухта 4 березня 1939 року в м. Радехові на Львівщині. У 1965 році закінчив стоматологічний факультет Львівського державного медичного інституту і розпочав трудову діяльність як лікар-стоматолог у районних лікарнях Львівської області. З 1967 року – викладач кафедри терапевтичної стоматології Львівського державного медичного інституту. У 1975 році С.Й. Кухта отримав звання доцента, а від 1996 року – професор кафедри терапевтичної стоматології ЛДМУ. Впродовж 1974-1979 років виконує обов’язки заступника декана стоматологічного факультету, а згодом у 1992-96 роках ‒ проректор із лікувальної роботи. Активно займається науковою роботою і у 1971 році захищає кандидатську дисертацію. Із 1994 по 1999 роки очолював кафедру терапевтичної стоматології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Опубліковав понад 250 праць, з них 14 монографій та навчальних посібників.


Людина скромна, високої душевної доброти С.Й. Кухта був прекрасним педагогом. За це глибоко поважали і цінували студенти та співробітники кафедри. Займаючи різні адміністративні посади на той час у Львівському державному медичному інституті доклав значних зусиль у вихованні молодого покоління лікарів-стоматологів. Працьовитість та наполегливість Степана Йосифовича запалювала його колег та учнів.


Прощаємось з людиною, яка все своє життя присвятила стоматології, зокрема Львівській стоматологічній школі, оскільки проф. С.Й. Кухта був продовжувачем кращих наукових традицій професорів О. Коваля, Л. Луцик, Г. Чучмая, набуті знання передавав своїм учням і послідовникам. З відродженням Української держави був одним із піонерів формування сучасної стоматологічної термінології, палкий прихильник і дослідник історії стоматології, значна частина наукових праць якого присвячена світочам медичної науки.

Степан Йосифович був активним членом стоматологічної громади починаючи від стоматологічного наукового товариства із продовженням своєї діяльності в Асоціації стоматологів України.


Нехай пам’ять про нього не згасає у серцях всіх, хто його знав.

Comments


Останні публікації
Архів
Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
bottom of page