top of page

«СТОМАТОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ТА ЯКІСТЬ ЖИТТЯ», весняна науково-практична сесія освітніх заходів ГО "АСУ" 11-13.04.2024, м.Київ

Протягом трьох днів проходила весняна науково-практична сесія освітніх заходів ГО «Асоціація стоматологів України»! Захід було розпочато із симпозіуму молодих вчених «Інновації в практичну стоматологію», що проходив у змішаному форматі: в аудиторії Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л.Шупика аспіранти стоматологічного факультету представляли свої доповіді, члени журі мали можливість задавати питання, проводити обговорення результатів дослідження, а лікарі-стоматологи України мали змоги підключитися онлайн до цієї події, послухати, задати питання в чаті і отримати відповіді! Адже, в майбутньому ми маємо впевнено передати молоді естафету Української наукової стоматологічної школи! В наукових доповідях молоді вчені представили загалу стоматологічної спільноти свої наукові напрацювання: результати досліджень, клінічні спостереження та практичні рекомендації. В рамках симпозіуму, лікарі–стоматологи, що брали участь у заході онлайн, із зацікавленням слухали і задавали питання молоді, адже широкий спектр і різноманіття досліджень віддзеркалює необхідність пошуку нових інноваційних методів діагностики, профілактики і лікування в стоматології

Другий день присвячений питанням поліморбідної патології в практиці лікаря–стоматолога! Про роль стоматолога в превенції основних неінфекційних хвороб, про особливості взаємозв’язку і взаємозумовленості стоматологічного здоров’я і серцево-судинної патології, цукрового діабету та хронічних респіраторних хвороб йшлось у доповіді президента ГО «Асоціація стоматологів України» професора Ірини Мазур. Про міждисциплінарну співпрацю стоматолога та гастроентеролога, вплив хвороб травного каналу на стоматологічне здоров’я розглянуто в спільній доповіді професора Наталії Гасюк і гастроентеролога, доцента Ірини Смачило з Тернопільського національного медичного університету імені І.Я.Горбачевського.

Питання впливу вторинного гіперпаратиреозу в практиці стоматолога, про точки дотику і взаємодії йшлось у спільній доповіді ендокринолога, к.мед.н. Олени Добровінської і лікаря-стоматолога Юлії Венцурик.

В розділі «Клінічні аспекти фармакотерапії в стоматології» було розглянуто актуальні питання для стоматологів, а саме сучасні протоколи призначення лікарських засобів в стоматології та нові вимоги законодавства (професор Ірина Мазур). Зацікавила стоматологів доповідь ревматолога професор Світлани Сміян (Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського) про дисфункцію скронево-нижньощелепного суглобу, оскільки зростає кількість хворих, що звертаються із цими проблемами. Про техніки видалення третіх молярів і медикаментозний супровід пацієнтів йшлось у доповіді доцента Івана Білозецького Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського). В стоматології широко застосовують антисептичні засоби, тож про їх ефективність та безпечність використання йшлось у доповіді доцента Наталії Юнакової.

Широке застосування лікарських засобів в медицині і стоматології зумовлює необхідність інформувати стоматологічну спільноту про небажані ефекти фармакотерапії. В рамках конференції було розглянуто питання взаємодії лікарських засобів і як це може ускладнити роботу стоматолога з медичної і юридичної сторони. Лікарі мали змогу заслухати доповідь фармаколога, професора Миколу Хайтовича про особливості індивідуальної реакції загальної анестезії в стоматології. Про юридичні аспекти оформлення документів в стоматологічній практиці при проведені лікування пацієнтів із використанням медикаментозного сну докладно розглянуто в доповіді медичного юриста Олени Бабич. Важливою складовою роботи лікаря-стоматолога є правильне оформлення медичної документації. Саме про медичну документацію в стоматологічній клініці, юридичну відповідальність за її ведення йшлось у доповіді доцента Ірини Скрипник, як керівника стоматологічної клініки.

На завершення конференції обговорювали питання індивідуальної гігієни ротової порожнини разом із к.мед.н. Світланою Хлєбас. Багато питань, цікаву дискусію викликала тема ефективності і безпечності засобів догляду за ротовою порожниною.

В рамках заходу звучали музичні і поетичні привітання від стоматологів, адже стоматологи мають талант! Щиро дякуємо за ліричну музику і вірші нашим колегам Наталії Крівець, Ірині Мартинишин, Валентині Слуквіній!

Протягом третього дня весняної науково-практичної сесії освітніх заходів ГО «Асоціації стоматологів України» в рамках майстер-класу «СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В СТОМАТОЛОГІЇ» розглянуто складні клінічні ситуації в стоматологічній клініці: від діагностичного пошуку до стратегії лікування.

В доповіді доцента Ольги Ашаренкової розглянуто особливості діагностики пухирних уражень слизової оболонки ротової порожнини. Про діагностику і алгоритм лікування судинних мальформацій щелепно-лицевої ділянки у дітей детально розглянуто в спільній доповіді доцента Наталії Кисельової і доцента Владислава Єфименко з Національного медичного університету імені О.О.Богомольця.

В реаліях сьогодення актуальним є вивчення стоматологічного статусу військовослужбовців, захисників України. Про особливості стоматологічного здоров’я військовослужбовців йшлось у доповідях професор Оксани Копчак і ас. Світлани Черняк з ПВНЗ «Київський медичний університет», а також підполковника медичної служби, лікаря-cтоматолога Раїси Щіпановської з Головний військово-медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України.

Під час симпозіуму «Сучасні протоколи діагностики та лікування інфекційно-запальних захворювань в стоматології» було розглянуто цікаві і актуальні теми для стоматологів: сучасні протоколи лікування хвороб пародонта та пері-імплантних тканин, диференційна діагностика і лікування стоматитів (професор Ірина Мазур), успішність лікування ускладненого карієсу та медичні гарантії (доцент Наталія Юнакова), персоніфікований підхід до модуляції імунно-захисних механізмів у стоматологічних пацієнтів (к.мед.н. Світлана Хлєбас)

До уваги стоматологів представлено симпозіум «Юридична академія стоматолога», в рамках якої говорили про відповідність ліцензійним вимогами оснащення та якості надання стоматологічної допомоги (д.мед.н. Світлана Скульська), про умови надання зубопротезування захисникам Вітчизни та доступність медичної стоматологічної допомоги в Україні (к.мед.н. Олександр Вахненко)

Не обійшлось без подарунків, адже вже стало традицією активних учасників вітати подарунками від ГО «Асоціація стоматологів України» та партнерів!

Від ГО «Асоціація стоматологів України» хочу висловити слова подяки доповідачам освітніх заходів, лікарям – стоматологам і партнерам за тісну співпрацю і підтримку!
Comments


Останні публікації
Архів
Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
bottom of page