Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі у ЛНМУ імені Данила Галицького зустрівся з мед

У рамках робочого візиту на Львівщину 30 січня 2015 року Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького провів нараду з працівниками провідних медичних установ, під час якої було презентовано Стратегію реформи системи охорони здоров’я України.

На зустрічі були присутні високі гості – голова Львівської ОДА Олег Синютка та голова Львівської обласної ради Петро Колодій, депутати Верховної Ради України та обласних рад низки областей України, члени колегії облдержадміністрації, керівництво ЛНМУ імені Данила Галицького, Вчена рада, представники студентського колективу Університету, головні лікарі медичних закладів Львова та області, інтерни, представники різних ланок практичної медицини та ін. Стратегічною дорадчою групою під керівництвом Міністра було також запрошено представників з Києва, Івано-Франківська, Волині та Рівного.

Відкрив зустріч ректор ЛНМУ імені Данила Галицького, член-кореспондент НАМН України, заслужений працівник ВШ України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор фармацевтичних наук, професор Борис Зіменковський, який привітав високих гостей та численну медичну громаду у стінах найстарішого вищого медичного навчального закладу України.

Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі у своєму виступі окреслив першочергові кроки в рамках просування медичної реформи: передачу державних закупівель міжнародним організаціям, спрощення процесу перереєстрації ліків та виробів медичного призначення, переведення відомчих лікарень в єдину структуру тощо. «2015 рік стане підготовчим для проведення повномасштабної медичної реформи, — підкреслив Олександр Квіташвілі. — Наразі ми проводимо аудити лікарень, поліклінік, щоб мати чіткі розрахунки вартості послуг та дані про медичні заклади перед тим, як міняти систему. Але можу сказати одне — від медичної реформи виграють і лікарі, і пацієнти: пацієнти будуть захищені, адже частину грошей сплачуватимуть офіційно, а не в конверті, а лікарні отримають офіційний дохід, яким зможуть розпоряджатися», - констатував Олександр Квіташвілі. Міністр наголосив на тому, що важливим кроком реформування медичної галузі стане реформа фармацевтичного ринку.

Коменту