Науково-практична онлайн конференція з міжнародною участю «ЗДОРОВА ЛЮДИНА — ЗАПОРУКА ЗДОРОВОГО СУСПІЛЬСТВА

12.06.2020

    5 червня 2020 року відбулася науково-практична онлайн конференція з міжнародною участю «ЗДОРОВА ЛЮДИНА — ЗАПОРУКА ЗДОРОВОГО СУСПІЛЬСТВА. РОЛЬ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ». В форматі міждисциплінарної професійної освіти обговорювали з лікарями сімейними практики спільне ведення пацієнтів з коморбітними станами, взаєморозуміння основних етіологічних причин, спільних ланок патогенезу системних та стоматологічних хвороб.

 

       В своїй доповіді «Взаємодія сімейного лікаря зі стоматологом у превенції основних неінфекційних хвороб» професор Мазур І.П. поділилася с сімейними лікарями про перспективи міждисциплінарної взаємодії лікарів стоматологів з лікарями сімейної практики.


       З 2015 року сімейні лікарі позбавлені можливості проходити підготовку на кафедрі стоматології, не достатньо ознайомлені зі стоматологічними хворобами! Разом із тим, інфекційно-запальні процеси негативно впливають на неінфекційні хвороби та можуть ускладнювати їх перебіг. Тож співпраця має бути! Та і скерувати своїх пацієнтів до стоматолога вчасно можливо, коли лікар добре поінформований про можливі взаємообтяження стоматологічних хвороб та коморбітних станів.


   Хоча до 1917 року стоматологічна допомога переважно надавалась (до 98%) земськими лікарями та фельдшерами. Лише в великих містах зубні лікарі та дантисти надавали спеціалізовану стоматологічну допомогу. 


  Тому є перспективні плани для співпраці! Дякуємо Президентові Української асоціації сімейної медицини професору Матюсі Ларисі Федорівни за запрошення і співпрацю!

 

 

 


 

Please reload

Вибрані публікації

VIII Міжнародний медичний форум

April 26, 2017

1/6
Please reload

Останні публікації
Please reload

Архів