top of page

20 березня - Всесвітній день здоров'я порожнини рота в УкраїніВсесвітній день здоров'я порожнини рота в Україні.

World Oral Health Day in Ukraine


Асоціація стоматологів України за активної підтримки Всесвітньої федерації стоматологів кожного року 20 березня проводить Всесвітній день здоров'я порожнини рота.


Проведення Всесвітнього дня здоров'я порожнини рота ініційовано 26 жовтня 2007 року на Всесвітньому конгресі стоматологів FDI в Дубаї (ОАЕ). В Україні проведення Всесвітнього дня здоров'я порожнини рота було ініційовано професором Косенко К.М. і вперше проведено 12 вересня 2008 року.


Всесвітня федерація стоматологів FDI схвалює всі заходи та ініціативи, спрямовані на підвищення обізнаності про здоров’я порожнини рота, а також впливу захворювань порожнини рота на загальний стан здоров’я та благополуччя.


В підтримку таких заходів Всесвітня федерація стоматологів FDI ініціювала Всесвітній день здоров'я порожнини рота, що відзначається 12 вересня кожного року.


FDI заохочує всіх членів асоціацій, громадських та негромадських організацій, ЗМІ та інших юридичних осіб скористатися нагодою в Всесвітній день здоров'я порожнини рота розвивати громадські, національні, регіональні та глобальні заходи, пов’язані з покращенням стану здоров’я порожнини рота.


Здоровий стан порожнини рота за визначенням Всесвітньої федерації стоматологів FDI


Здоровий стан порожнини рота – багатогранне поняття, яке відображає можливість говорити, посміхатись, відчувати запахи та смаки, жувати, ковтати, передавати ряд емоцій за допомогою виразів обличчя з упевненістю і без відчуття болю, дискомфорту або болючості щелепно-лицьового комплексу.


Здоровий стан порожнини рота:


· це основний компонент здоров'я, а також фізичного та емоціонального благополуччя. Він існує з незапам'ятних часів і формується під впливом цінностей та відносин окремих людей і співтовариств;

· відображає значимі для якості життя фізіологічні, соціальні та психологічні аспекти;

· залежить від набутого досвіду, сприйняття, очікувань і можливості адаптуватися до обставин.


Основні елементи здорового стану порожнини рота
Основною метою Всесвітнього дня стоматологічного здоров'я є роз'яснення ролі стоматологічного здоров'я в підтримці фізичного здоров'я і благополуччя:


· Формування основних навичок догляду за порожниною рота у дітей.

· Роль професійної гігієни порожнини рота і лікаря - стоматолога в підтримці здоров'я порожнини рота.

· Регулярність відвідування стоматолога.

· Формування здорового способу життя, відмова від шкідливих звичок: куріння, вживання алкоголю, надмірного споживання цукру.Comments


Останні публікації
Архів
Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
bottom of page